3. İstanbul Photobook Festivali Başlıyor

  1. İstanbul Photobook Festivali 04-06 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.

Türkiye’de üçüncüsü gerçekleştirilecek olan İstanbul Photobook Festivali’ne uluslararası fotoğraf kitabı tasarımcıları, fotoğraf kitabı editörleri, kendi kitabını yayınlayan fotoğrafçılar ve yayınevi sahipleri katılacak.

Program içerisinde uluslararası fotoğraf kitabı sergilerinin izlenebileceği gibi, festival davetlilerinin gerçekleştireceği fotoğraf kitabı atölyeleri, seminerler, sanatçı konuşmaları ve fotoğraf kitabı değerlendirmeleri olacak.

Ayrıca MAS Matbaa’nın sponsorluğu ile Türkiye’de üçüncü defa verilecek Fuam Maket Kitap Ödülü ile Türkiye’deki fotoğraf kitabı ortamının güçlendirilmesi hedeflenmektedir.

Festival Sergileri

Versus Art Project’te 29 Mart’ta açılmış olan Yusuf Murat Şen’in ” Fading Away” Sergisi.

Poşe’de 07 Nisan’da açılmış olan Ali Taptık’ın “Beyaz Yalanlar” Sergisi.

Mixer’de 19 Nisan’da açılacak olan ve M. Cevahir Akbaş, Bengisu Bayrak, Giorgio Caione, Sinem Dişli, Volkan Kızıltunç, Komet, Aslı Narin, Yusuf Murat Şen, N. Toros Mutlu & Umut Altıntaş ve Serkan Taycan’ın kitaplarıyla katıldığı “Printed 18” Sanatçı Kitapları Sergisi.

Daire Sanat’ta 27 Nisan’da açılacak ve Aylin Güngör, Cemil Batur Gökçeer, Coşkun Aşar, Ege Kanar, Erdem Varol, Erhan Can Akbulut, İbrahim Karakütük, N. Toros Mutlu, Valentina Abenavoli, Yusuf Murat Şen, Yusuf Sevinçli ve Yusuke Takagi’inin işleriyle yeralacağı “Son Baskı” sergisi.

NOKS Bağımsız Sanat Alanı’nda 04 Mayıs’ta açılacak olan David Campany’nin “Rich and Strange” Sergisi.

MSGSÜ Tophane-i Amire KSM Tek Kubbe Salonu’nda 05 Mayıs’ta açılacak olan ve Can Tanrıseven, Cansu Yıldıran, Çağla Köseoğulları, Dilara Arısoy, Dinçer Dökümcü, Ekin Kano, Ekin Küçük, Erdem Varol, Haydar Taştan, Okan Pulat, Saadet Çömlekçioğlu, Sevinj Yusifova, Tuğçe Ayerdoğan, Verda Sigura, Yiğit Tanel Kaçar, Zeynep Beler’in işlerinin yeraldığı “FAİL Books 16 Photozines” Sergisi; Burak Dikilitaş, Ekin İdiman, Metehan Özcan, N. Toros Mutlu, Tansel Özalp, Tuncay Dersinlioğlu ve Umut Altıntaş’ın işleriyle yeraldığı “Aralık III”, Sergisi; Dylan Hausthor & Paul Guilmoth, Antoine d’Agata ve Klavdij Sluban’ın işleriyle yeraldığı “Hunger I” Sergisi; Theo Elias, Romy Alizée, Bérangère Fromont ve Chris Shaw’un işleriyle yeraldığı “Hunger II” Sergisi; FUAM Maket Kitap Atölyeleri Kitapları”, “FUAM Maket Kitap Ödülü 2018 Finalist Kitapları” ve “Dünyadan Fotoğraf Kitapları” Sergileri.

FAİL Books’ta 05 Mayıs’ta açılacak olan “FAİL Books Maketten Kitaba” sergisi ve “Zeynep Beler – Emin Yu” ortak kitap sergisi.

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha betbahsinebetgarantigrandpashabetmeritbetkareasbet

pod mod